Huawei ATU L21: Szczegółowa recenzja

Huawei ATU L21: Szczegółowa recenzja
Autor Andrzej Zieliński
Andrzej Zieliński22.02.2024 | 6 min.

Huawei ATU L21 to średniopółkowy smartfon, który wyróżnia się dobrą wydajnością w swojej klasie cenowej. W niniejszej recenzji przyjrzymy się bliżej jego możliwościom, zaletom i wadom.

Kluczowe wnioski:
  • Model charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny.
  • Zapewnia płynną pracę i responsywność systemu.
  • Ma niezły aparat z trybem nocnym i szerokokątnym obiektywem.
  • Czas pracy baterii wystarcza na cały dzień normalnego użytkowania.
  • Brakuje mu NFC, ładowania bezprzewodowego i wodoszczelnej obudowy.

Szczegóły wydajności huawei atu l21

Model Huawei ATU L21 napędzany jest ośmiordzeniowym procesorem HiSilicon Kirin 710A taktowanym zegarem 2,0 GHz. Towarzyszy mu 4 GB pamięci RAM, która zapewnia płynne działanie systemu i aplikacji. Smartfon radzi sobie bez problemu z codziennym użytkowaniem - przeglądaniem internetu, mediów społecznościowych czy oglądaniem filmów. Nie ma też większych opóźnień przy uruchamianiu i przełączaniu między aplikacjami.

Na pokładzie znajdziemy 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć kartą pamięci microSD o pojemności do 512 GB. Pozwala to na przechowywanie ulubionej muzyki, zdjęć i filmów bez obaw o zapełnienie miejsca.

Smartfon posiada slot na dwie karty SIM, dzięki czemu można korzystać z dwóch numerów na jednym urządzeniu. Obsługuje również technologię LTE, zapewniającą szybki dostęp do internetu w sieci komórkowej.

Testy benchmarkowe

W testach syntetycznych Huawei ATU L21 osiąga przyzwoite wyniki jak na model ze średniej półki cenowej. W AnTuTu Benchmark uzyskał 163 tys. punktów, a w Geekbench 5 - 316 punktów dla jednego rdzenia i 1416 punktów dla wielu rdzeni. Powinno to przełożyć się na dobrą wydajność podczas codziennego użytkowania.

Wrażenia z użytkowania huawei atu l21

Podczas testów Huawei ATU L21 spisywał się bardzo dobrze. Interfejs EMUI 10 działał płynnie, bez zacięć czy opóźnień. Przełączanie się między aplikacjami i kartami w przeglądarce również było szybkie. Smartfon dobrze radził sobie także z grami - nawet bardziej wymagającymi tytułami.

Ekran IPS LCD o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości 1560 x 720 pikseli zapewnia ostre i wyraźne wyświetlanie obrazu. Kolory są naturalne, kąty widzenia - szerokie. Jasność maksymalna wynosi 480 nitów i wystarcza do komfortowego użytkowania w plenerze. Częstotliwość odświeżania 60 Hz jest standardem w tej klasie urządzeń.

Podczas codziennego użytkowania Huawei ATU L21 nie zawodzi - działa szybko i płynnie, pozwalając na wygodne korzystanie z internetu, mediów czy gier.

Smartfon wyposażono w głośniki stereo z technologią Huawei Histen, które zapewniają donośny i czysty dźwięk podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Do dyspozycji mamy też gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm.

Jakość zdjęć w huawei atu l21

Huawei ATU L21 ma potrójny aparat fotograficzny z sensorem głównym 48 MP, obiektywem ultraszerokokątnym 8 MP i czujnikiem głębi 2 MP. Z przodu umieszczono natomiast pojedynczą kamerkę 8 MP do selfie i wideorozmów.

Jakość zdjęć w dobrych warunkach oświetleniowych jest zadowalająca jak na ten segment cenowy. Szczegółowość i ostrość stoją na przyzwoitym poziomie, kolory są naturalne. Tryb nocny radzi sobie całkiem nieźle ze zdjęciami po zmroku.

Aparat ultraszerokokątny przydaje się do ujęć krajobrazów czy zabytków, pozwalając uchwycić więcej sceny. Natomiast czujnik głębi dodaje efekt rozmycia tła na portretach.

Przykładowe zdjęcia

Zdjęcie w dzień Zdjęcie nocne

Filmy można nagrywać w maksymalnej jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Stabilizacja obrazu działa poprawnie, a mikrofon rejestruje dźwięk bez zakłóceń.

Czas pracy baterii huawei atu l21

Huawei ATU L21: Szczegółowa recenzja

Akumulator o pojemności 4000 mAh pozwala na około 1,5-2 dni typowego użytkowania na jednym ładowaniu. W zestawie znajdziemy ładowarkę 10 W, która uzupełnia baterię do pełna w około 2 godziny.

Niestety Huawei ATU L21 nie obsługuje szybkiego ładowania ani ładowania bezprzewodowego. Są to jednak cechy, których nie spodziewamy się w tej klasie cenowej smartfonów.

Ogólnie rzecz biorąc, czas pracy na baterii stoi na dobrym poziomie i wystarczy na cały dzień intensywnej pracy czy rozrywki mobilnej.

Możliwości dostosowania huawei atu l21

Huawei ATU L21 pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z autorską nakładką producenta EMUI 10. Interfejs charakteryzuje się prostotą obsługi, a do wyboru mamy kilka motywów kolorystycznych.

Możemy dostosować układ ekranu głównego dodając widgety z informacjami pogodowymi, kalendarzem czy skrótami do ulubionych aplikacji. Pojawiają się także propozycje inteligentnych folderów, które grupują apki tematycznie.

  • spersonalizowany wygląd interfejsu z motywami,
  • układ ekranu głównego i widgety do wyboru.

Opcje ułatwień dostępu umożliwiają dostosowanie wielkości czcionki czy kontrastu kolorów do własnych potrzeb. Jest też tryb ciemny, który zmniejsza zmęczenie oczu w nocy.

Porównanie z innymi smartfonami huawei

Huawei ATU L21 stanowi dobrą alternatywę dla nieco droższego Huawei Y6P. Ten drugi model ma nieco mocniejszy procesor i lepszy aparat, ale krótszy czas pracy na baterii. Z kolei w porównaniu do jeszcze tańszego Huawei Y5P wypada lepiej pod względem wydajności i możliwości fotograficznych.

W podobnej cenie znajdziemy też modele innych producentów, jak Xiaomi Redmi 9T czy realme C25. Huawei ATU L21 może konkurować z nimi jakością wykonania, ergonomią obsługi i czasem pracy na baterii. Xiaomi ma nieco lepszy aparat, a realme szybsze ładowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, Huawei ATU L21 to solidny wybór w kategorii budżetowych smartfonów do 1000 zł. Zapewnia dobrą wydajność, niezły ekran i aparat oraz wystarczający czas pracy na baterii.

Podsumowanie

Huawei ATU L21 okazał się solidnym wyborem w kategorii budżetowych smartfonów. Model ten zapewnia dobrą wydajność dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi Kirin 710A i 4 GB RAM. Płynnie działa zarówno interfejs, aplikacje, jak i gry. Ekran IPS LCD o przekątnej 6,39 cala gwarantuje ostre i wyraźne wyświetlanie treści. Czas pracy na baterii 4000 mAh wystarcza na 1,5-2 dnia przy typowym użytkowaniu. Do tego mamy podstawowe funkcje łączności na pokładzie.

Aparat 48 MP radzi sobie całkiem nieźle w tej klasie cenowej, szczególnie w trybie nocnym. Natomiast brakuje NFC, ładowania bezprzewodowego czy wodoszczelności. Niemniej Huawei ATU L21 to solidna propozycja ze średniej półki za około 1000 zł.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Seria iPhone 6s: Kompletny przegląd
  2. Najnowsze kamery samochodowe z czujnikiem ruchu: Przegląd i rekomendacje
  3. Ewaluacja monitorów Dell w kontekście zastosowań profesjonalnych: Kluczowe aspekty do rozważenia
  4. Cooler Master 130: Recenzja obudowy
  5. AMD GX 217GA: recenzja i wydajność
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Andrzej Zieliński
Andrzej Zieliński

Jestem pasjonatem i ekspertem w dziedzinie elektroniki, który dzieli się wiedzą i doświadczeniem na własnym portalu. Moja przygoda z technologią zaczęła się w dzieciństwie od demontażu starych radii, a teraz, z ponad 20 latami doświadczenia, prowadzę miejsce, gdzie entuzjaści i profesjonaliści mogą znaleźć głębokie analizy, przewodniki i recenzje najnowszych gadżetów. Jako właściciel, stawiam na rzetelność i aktualność informacji, by czytelnicy mieli dostęp do zaufanych treści, które wspierają ich codzienne i zawodowe życie z elektroniką.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły