Gry PS Plus: porównanie kwietnia 2021 i 2022

Gry PS Plus: porównanie kwietnia 2021 i 2022
Autor Andrzej Zieliński
Andrzej Zieliński14.02.2024 | 5 min.

Gry ps plus kwiecień 2021 to zestaw produkcji, które Sony udostępniło subskrybentom swojej usługi 12 miesięcy temu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym tytułom i porównamy je z grami, które trafiły do PS Plus w kwietniu 2022 roku.

Kluczowe wnioski:
 • W kwietniu 2021 roku PS Plus zaoferował graczom takie gry jak Oddworld: Soulstorm, Days Gone i Zombie Army 4: Dead War.
 • Tegoroczna oferta prezentuje się nieco skromniej i zawiera Hood: Outlaws & Legends, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated oraz Slay the Spire.
 • Oddworld: Soulstorm to świetna platformówka z elementami logicznymi, która wzbudziła spore zainteresowanie graczy.
 • Days Gone to bardzo dobra gra akcji osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie.
 • Porównując obie oferty, kwietniowy PS Plus z 2021 roku wydaje się zdecydowanie atrakcyjniejszy.

Gry PS Plus kwiecień 2021 darmowe

Gry PS Plus kwiecień 2021 to zestaw produkcji, które Sony udostępniło subskrybentom swojej usługi 12 miesięcy temu. Były to Oddworld: Soulstorm, Days Gone oraz Zombie Army 4: Dead War. Te tytuły można było pobrać za darmo w ramach abonamentu PS Plus.

Oddworld: Soulstorm to świetna platformówka z elementami logicznymi, która wzbudziła spore zainteresowanie graczy. Akcja osadzona jest w dystopicznym świecie Oddworld, a naszym zadaniem jest pomóc bohaterowi Abe'owi w uwolnieniu jego pobratymców z rąk okrutnych Glukkonów.

Days Gone to z kolei bardzo dobra gra akcji osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Wcielamy się w niej w motocyklistę Deacona St. Johna, próbującego przetrwać w tej bezwzględnej rzeczywistości. Tytuł wyróżnia się świetną oprawą graficzną i dużym, otwartym światem.

Trzecią pozycją była strzelanka Zombie Army 4: Dead War, która zaoferowała nam walkę z hordami nieumarłych w klimacie alternatywnej historii okresu II wojny światowej. Gra charakteryzuje się satysfakcjonującą rozgrywką i sporym arsenałem broni.

Wady i zalety gier PS Plus z kwietnia 2021

Podsumowując, gry PS Plus kwiecień 2021 były naprawdę atrakcyjne. Każda z tych produkcji to wysokiej jakości tytuł, który zapewnił graczom dziesiątki godzin dobrej zabawy. Trudno doszukać się tutaj większych wad tej oferty. Być może jedynym minusem było to, że żaden z tych tytułów nie reprezentował gatunku wyścigów czy sportowców.

Najlepsze gry z PS Plus kwiecień 2021

Zdecydowanie najlepszą propozycją w PS Plus kwiecień 2021 była gra Days Gone. Ten tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem graczy, którzy chwalili go za:

 • interesującą historię osadzoną w postapokaliptycznym świecie,
 • duży, otwarty świat, który zachęca do eksploracji,
 • satysfakcjonujący model jazdy motocyklem,
 • efektowne starcia z hordami zombie.

Days Gone to pozycja, która na długie godziny przykuła uwagę fanów gier akcji. Świetnie się sprawdza zarówno na PS4, jak i PS5 dzięki opcji ulepszenia.

Czytaj więcej:GTA San Andreas na PS2: Pełna lista kodów na 2024 Rok

Porównanie gier PS Plus kwiecień 2021 i 2022

W kwietniu 2022 roku w ramach PS Plus dostępne były takie gry jak:

Hood: Outlaws & Legends SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
Slay the Spire

Tegoroczna oferta prezentuje się zdecydowanie skromniej. Hood to multiplayerowa gra akcji osadzona w średniowieczu, która nie zebrała zbyt pochlebnych ocen. SpongeBob SquarePants to remaster kultowej gry platformowej z 2003 roku, który jednak skierowany jest przede wszystkim do młodszych odbiorców. Z kolei Slay the Spire to popularna gra strategiczna łącząca elementy RPG i rougelike.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, gry PS Plus z kwietnia 2021 były zdecydowanie ciekawsze i obejmowały produkcje klasy AAA, które spodobały się szerokiemu gronu graczy. Tegoroczna oferta wydaje się w tym porównaniu dość mizerna.

Najgorsze gry w PS Plus kwietnia 2021

Gry PS Plus: porównanie kwietnia 2021 i 2022

Wbrew pozorom, ciężko wskazać najgorszą grę w PS Plus kwiecień 2021. Każda z trzech gier zaoferowała graczom wysoką jakość i dobrą zabawę. Być może najsłabszą propozycją okazała się Zombie Army 4: Dead War, której największą wadą był tryb dla jednego gracza, momentami nudny i powtarzalny.

Jednak nawet w tym przypadku, gra świetnie sprawdzała się w kooperacji ze znajomymi. Trudno zatem w tym zestawie wskazać tytuł, który zawiódł oczekiwania graczy.

Zestawienie gier w PS Plus kwiecień 2021

Podsumowując, w kwietniu 2021 w ramach PS Plus dostępne były następujące gry:

 • Oddworld: Soulstorm - platformówka z elementami logicznymi,
 • Days Gone - gra akcji z otwartym światem, osadzona w postapokaliptycznej rzeczywistości opanowanej przez zombie,
 • Zombie Army 4: Dead War - kooperacyjna strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, osadzona w realiach II wojny światowej.

Był to zdecydowanie jeden z najlepszych zestawów gier, jakie trafiły do PS Plus. Zachęcamy do nadrobienia tych tytułów, jeśli ktoś je przegapił!

Ranking gier dodanych do PS Plus kwiecień 2021

Gdybyśmy mieli uszeregować gry z PS Plus kwiecień 2021 od najlepszej do najgorszej, zestawienie prezentowałoby się następująco:

 1. Days Gone
 2. Oddworld: Soulstorm
 3. Zombie Army 4: Dead War

Jak widać, bezkonkurencyjnie najlepszą propozycją okazała się gra Days Gone. Jednak tak naprawdę każda z tych produkcji zapewniła bardzo wysoki poziom. PS Plus w kwietniu 2021 roku zdecydowanie zachwycił posiadaczy PlayStation!

Podsumowanie

Gry ps plus kwiecień 2021 obejmowały trzy produkcje: Oddworld: Soulstorm, Days Gone oraz Zombie Army 4: Dead War. Był to jeden z najlepszych i najbardziej atrakcyjnych zestawów gier, jaki kiedykolwiek trafił do PS Plus. Każda z tych gier to tytuł wysokiej jakości, który zapewnił graczom dziesiątki godzin świetnej zabawy.

Natomiast gry ps plus z kwietnia 2022 wypadły zdecydowanie gorzej. Były to Hood: Outlaws & Legends, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated oraz Slay the Spire. Tegoroczna oferta prezentuje się dość mizernie, jeśli porównamy ją z ubiegłorocznym zestawem gier. Żadna z tych produkcji nie dorównuje jakością i atrakcyjnością grom z kwietnia 2021 roku.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Seria iPhone 6s: Kompletny przegląd
 2. Kamery domowe z funkcją nagrywania: Pełny przewodnik i porównanie
 3. Ewaluacja monitorów Dell w kontekście zastosowań profesjonalnych: Kluczowe aspekty do rozważenia
 4. Cooler Master 130: Recenzja obudowy
 5. Jak wybrać sprzęt do 1000 zł?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Andrzej Zieliński
Andrzej Zieliński

Jestem pasjonatem i ekspertem w dziedzinie elektroniki, który dzieli się wiedzą i doświadczeniem na własnym portalu. Moja przygoda z technologią zaczęła się w dzieciństwie od demontażu starych radii, a teraz, z ponad 20 latami doświadczenia, prowadzę miejsce, gdzie entuzjaści i profesjonaliści mogą znaleźć głębokie analizy, przewodniki i recenzje najnowszych gadżetów. Jako właściciel, stawiam na rzetelność i aktualność informacji, by czytelnicy mieli dostęp do zaufanych treści, które wspierają ich codzienne i zawodowe życie z elektroniką.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły